Для будинку, котеджу
Компактні аераційні установки “BioEng” призначаються для біологічного очищення стічних вод методом повного окислення в аноксидних і аеробних умовах з аеробного стабілізацією надлишкового активного мулу.
Малі установки нашого виробництва призначені для біологічного очищення побутових стічних вод і, близьких до них за складом виробничих стічних вод.
Установки даного типу, в більшості випадків, використовуються в:
- приватних будинках, котеджах
- невеликих комплексах таунхаусів
- кафе
- невеликих ресторанах
- маленьких готелях
- невеликих підприємствах
- адміністративних будівлях
Станція біологічного очищення “BioEng” розділена перегородками на камеру первинного відстоювання (денітріфікатори), біореактор (аеротенк-нітріфікатори) і камеру вторинного відстоювання.
У комплект входить компресор з повітророзподільної системою, яка забезпечує безперервну подачу повітря в біореактор і систему ерліфтов для циркуляції активного мулу.
Очищені стічні води направляються на інфільтрацію в грунт або виводяться на рельєф або у водоймище.
Вибір пристрою для відводу в грунт (підземні поля фільтрації / фільтруючі колодязі або тунелі) буде залежати від типу грунту та його здатності до фільтрації.
Типи очисних споруд для котеджу, приватного будинку:
Економ (технологічний вкладиш) BioEng T
Дані установки призначені для монтажу в залізобетонних кільцях і можуть бути встановлені під проїжджою частиною. Технологічний вкладиш виготовляється з поліпропілену, що відповідає всім фізичним, хімічним вимогам, а також нормам захисту навколишнього середовища і здоров’я. Установки такого типу можна монтувати в уже наявної септичній ямі.
Очищення, як і в установках типу А / Б, здійснюється методом повного окислення органічних забруднень як рідкої так і твердої фази стічних вод в аноксидних і аеробних умовах. У цьому випадку немає необхідності будувати окремі споруди для бродіння осаду, а також майданчики мулу для підсушування набрід осаду.
Стандарт – BioEng SA
Цельнокорпусная установка, виготовлена ТОВ ЛінгоКомСервіс, сконструйована таким чином, що її корпус витримує навантаження створювану грунтовими водами і пливунами; цельнокорпусная установка виготовлена з безпечного для навколишнього середовища, довговічного поліпропіленового матеріалу.
Залежно від способу подачі стічних вод, установка монтується на рівні землі або поглиблюється з розрахунку, що стічна вода буде надходити в неї самопливом. У першому випадку необхідно утеплення установки. У другому випадку, при використанні установки в кліматичних зонах з середньою температурою взимку до мінус 30 ° С, вона монтується на відкритому повітрі; в суворих кліматичних умовах, над встановленням зводиться неопалювальний намет.
ЕЛІТ – BioEng MA
Найпростіший варіант грунтової очищення – однокамерний септик.
Однокамерний септик не особливо відрізняється від звичайної вигрібної ями, а іноді його так і називають. Дана споруда являє собою по суті колодязь, в якому дно засипано невеликим шаром щебеню (не менше 30 см), а поверх щебеню засипаний крупнозернистий пісок таким же шаром. У цьому випадку стічні води з дому потрапляють по трубах в колодязь, де потім вода просочується через пісок, щебінь і грунт, очищаючись при цьому на 50%. Безумовно, щебінь і пісок істотно підвищують якість очищення води, але кардинально це проблему не вирішує.
Висновок. Не рекомендується споруджувати в приватному будинку каналізацію з використанням однокамерного септика, якщо в будинку люди проживають постійно або при великому обсязі стічних вод. Даний варіант можна використовувати тільки з низьким рівні ґрунтових вод і тимчасове проживання. Також періодично необхідно буде міняти щебінь і пісок, так як вони замуляться.
Переливні колодязі-відстійники – двокамерний септик.
Спорудження фільтруючих колодязів і переливних колодязів-відстійників є досить популярним способом облаштування каналізації в приватному будинку, до того ж даний варіант досить економічний і може бути змонтований самостійно.
Дана каналізаційна система складається з двох колодязів: перший колодязь має герметичне дно, а другий – не має дна, але присипаний щебенем і піском.
З будинку стічні води потрапляють в перший колодязь, в якому фекалії і тверді відходи опускаються на дно, а на поверхню спливають жирні. Між цими двома шарами утворюється щодо освітлена вода. Перший колодязь з’єднується з другим приблизно на 2/3 своєї висоти переливної трубою, яка розташована під невеликим нахилом, дозволяючи воді безперешкодно стікати туди. У другій колодязь потрапляє трохи освітлена вода, яка потім просочується через пісок, щебінь і грунт, очищаючись ще більше.
Перший колодязь виконує роль відстійника, а другий – фільтруючого колодязя. Час від часу перший колодязь заповнюється фекаліями і для його очищення вам буде потрібно викликати асенізаторську машину. Це необхідно робити приблизно раз на півроку. Для того, щоб знизити кількість неприємних запахів, потрібно додати в перший колодязь мікроорганізмів, що розкладають фекалії.
Описаний вище двокамерний септик можна зробити своїми руками з цегли, бетону або бетонних кілець, а можна придбати у виробника вже готовий пластиковий септик, в якому буде проводитися додаткове очищення за допомогою спеціальних мікроорганізмів.
Висновок. Встановлювати в приватному будинку систему каналізації на основі двох переливні колодязів варто тільки тоді, коли навіть в паводок рівень грунтових вод знаходиться нижче одного метра від дна другого колодязя. Якщо на вашій ділянці буде супіщаний або піщаний грунт, то це буде ідеальним варіантом. Але пам’ятайте, що десь через п’ять років пісок і щебінь в другому колодязі потрібно буде замінити.
Загальні правила для каналізації в приватному будинку.

Є певні обмеження щодо розміщення об’єктів системи каналізації.
Розташування септика:
не менше 10 метрів від городу;
Проте 20-50 метрів від будь-яких джерел води (водоймище, свердловина, колодязь);
не менше 5 метрів від житлових будинків.
Розташування житлового будинку:
в 300 метрах від станцій і зливних колодязів;
в 50 метрах від аераційних установок з очищення;
в 25 метрах від фільтруючого поля;
в 8 метрах від фільтруючого колодязя.